Profesor Zembala i profesor Opolski o wysokich pozycjach w RANKINGU SZPITALI I ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH 2017

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL
Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu zwyciężyło w części kardiologicznej i kardiochirurgicznej rankingu opracowanego przez "Menedżera Zdrowia" i Termedia na zlecenie tygodnia "Wprost". Katedra i kliniki kardiologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie zajęła w zestawienie kardiologicznym trzecie miejsce. Co powiedzieli specjaliści po ogłoszeniu wyników?
Czasopismo "Menedżer Zdrowia" i wydawnictwo Termedia na zlecenie tygodnia "Wprost" wybrało najlepsze oddziały szpitalne. W części kardiologicznej RANKINGU SZPITALI I ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH 2017, w generalnej klasyfikacji punktowej zwyciężyły: Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie. W części kardiochirurgicznej RANKINGU SZPITALI I ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH 2017 najlepsze były: Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca i Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Przedstawiamy wypowiedzi dwóch specjalistów, których oddziały i placówki zajęły wysokie pozycje w rankingu.

Prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu:
- Zarówno ja, jak i mój ambitny zabrzański zespół kardiochirurgów, anestezjologów, kardiologów, ale także pielęgniarek, jesteśmy dumni z tego szczególnego wyróżnienia. Nagroda cieszy nas, leczących pacjentów, którzy przyjeżdżają do Zabrza z całego kraju i jednocześnie zobowiązuje, by misję szpitala, która brzmi „Ratować, nowocześnie leczyć i dawać nadzieję” realizować starannie każdego dnia. Myślę, że obok uznanej w Polsce i na świecie marki szpitala to profesjonalna opieka i bardzo wysoka jakość leczenia, dostępność małoinwazyjnych technik i zabiegów, a także niespotykana życzliwość personelu, sprawia, że pacjenci czuja się u nas jak w rodzinie.

Z czego wynika tak wysoka pozycja w rankingu? Między innymi ze względu na szczególna specjalność Zabrza, czyli to małoinwazyjne zabiegi zastawkowe, wienćowe i hybrydowe, tetniaki aorty i transplantacje serca, serca i płuc oraz mechaniczne wspomaganie serca sztucznymi komorami u dorosłych i dzieci.

Prof. Grzegorz Opolski, kierownik pierwszej katedry i kliniki kardiologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie:
- Bardzo się cieszę z wyników rankingu. Wysoka pozycja to najlepsza nagroda i satysfakcja dla zespołu kliniki. Ranking budzi na pewno dużo emocji. Tym bardziej, że w kardiologii mamy wiele znakomitych równorzędnych ośrodków. Z czego wynika tak wysoka pozycja w rankingu? To zasługa całego zespołu kliniki. Wykonujemy wszystkie wysoko specjalistyczne zabiegi kardiologiczne w zakresie kardiologii interwencyjnej i elektroterapii. Liczba zabiegów plasuje nas w czołówce ośrodków kardiologicznych. Fakt, że działamy w jednym z największych w Polsce szpitalu wielospecjalistycznym pozwala nam na leczenie trudnych chorych przesyłanych z innych ośrodków, często z licznymi chorobami współistniejącymi. Wysoko pozycja wynika również z kompleksowość leczenia, a także ze względu na to, że jako ośrodek akademicki dużą wagę przywiązujemy do wprowadzania innowacyjnych technik diagnostyki i terapii. Wszystko to musi być połączone z wysoką jakością świadczonych usług. W końcu najważniejszą weryfikacją pozycji ośrodka jest opinia samych pacjentów.

Przeczytaj także: "Są wyniki RANKINGU SZPITALI I ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH 2017 w części kardiologicznej i kardiochirurgicznej".
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.