Wyślij
Udostępnij:
 
 
Przykład ze Szczecina, czyli jak dyrekcja może się dogadać rezydentami
 
Działy: Aktualności
Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego numer 2 w Szczecinie podpisała z lekarzami rezydentami porozumienie, które określa organizację dyżurów. Nowe umowy przewidują, że rezydenci będą pełnić maksymalnie pięć dyżurów w miesiącu.
- Dyrekcja szpitala na szczecińskich Pomorzanach, chcąc uporządkować kwestie zapisów w sprawie godzin dyżurów, podjęli rozmowy z rezydentami i zaproponowali im korzystne dla obu stron rozwiązania. W nowych umowach o pracę młodzi lekarze mają zapisany 48-godzinny tydzień pracy – pisze „Gazeta Wyborcza”.

– Rozmowy z lekarzami rezydentami przebiegały bardzo konstruktywnie, a dyrekcja szpitala była zbudowana postawą rezydentów, z którymi wspólnie wypracowano nowy model pracy – tłumaczy Bogna Bartkiewicz.

Jak opisuje gazeta porozumienie będzie obowiązywać od marca. Uwzględnia w ramach umowy o pracę trzy dyżury w miesiącu. Ale lekarze rezydenci wyrazili zgodę na ewentualne (w razie konieczności) zwiększenie liczby dyżurów do maksymalnie pięciu w miesiącu. Wyjątek stanowią rezydenci Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej, którzy zaaprobowali maksymalnie sześć dyżurów miesięcznie.

– Taka organizacja czasu pracy rezydentów jest satysfakcjonująca dla obu stron. Każda klinika gwarantuje tym samym kompleksową opiekę wszystkim pacjentom przebywającym w naszym szpitalu – dodaje Bartkiewicz.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe