Wyślij
Udostępnij:
 
 
Puste kieszenie, czyli szpital potrzebuje 12 milionów złotych kredytu
 
Działy: Aktualności
Zadłużenie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej sięga już 39 milionów złotych. Placówka szuka pieniędzy. Dostała 7 milionów za nadwykonania i 8 milionów złotych pożyczki od Urzędu Marszałkowskiego. To jednak za mało. Szpital ogłosił przetarg na udzielenie kredytu.
Centrum Onkologii ubiega się o kredyt w wysokości 12 milionów złotych. - W marcu Urząd Marszałkowski udzielił mu 8 mln złotych pożyczki - informuje "Kurier Lubelski" i cytuje Beatę Górkę, rzeczniczkę marszałka: - Całkowite zobowiązania finansowe placówki w tej chwili wynoszą 39 mln złotych. Z czego 2,4 mln złotych to zobowiązania wymagalne. Sytuacja finansowa COZL się poprawiła. Na koniec 2016 roku placówka miała 43 mln złotych zadłużenia, w tym 15 mln zł zobowiązań wymagalnych. Na przełomie stycznia i lutego szpital otrzymał około 7 mln zł za nadwykonania. Dodatkowo Urząd Marszałkowski przyznał Centrum Onkologii pożyczkę w wysokości 8 mln złotych.

7 milionów za nadwykonania i 8 milionów złotych pożyczki to jednak za mało. Placówka ogłosiła przetarg na udzielenie kredytu.

Grzegorz Gomoła, dyrektor do spraw finansowo-organizacyjnych w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" wyjaśnia, że kwestia 12-milionowego kredytu została uwzględniona w przyjętym już w drugiej połowie 2016 roku planie naprawczym szpitala. - Została również pozytywnie zaakceptowana przez Radę Społeczną w październiku 2016 roku - mówi Gomoła i wyjaśnia: - Zaciągnięty kredyt ma być przeznaczony na bieżącą działalność centrum oraz zwrot zaciągniętej pożyczki z Urzędu Marszałkowskiego.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe