Wyślij
Udostępnij:
 
 
Resort ze swoimi 1,5 mln premii dla urzędników to „małe miki”. NFZ wypłacił sobie cztery razy tyle
 
Działy: Aktualności
W 2017 r. w Narodowym Funduszu Zdrowia wypłacono prawie 6 mln zł nagród i premii. Ale - co warto podkreślić - Andrzej Jacyna, pełniący obowiązki prezesa nie wziął ani grosza.
- Mimo wydłużających się kolejek do szpitali i chaosu w służbie zdrowia urzędnicy funduszu dostają gigantyczne nagrody. Tylko w 2017 r. otrzymali 5 mln 654 tys. zł premii oraz 139,1 tys. zł nagród – pisze „Super Express”

Jakie było uzasadnienie wypłacenia tak gigantycznych nagród i premii?

- Premie czy nagrody dla pracowników NFZ wypłacane są ze środków określonych w planie finansowym na dany rok w pozycji wynagrodzenia. Są przyznawane pracownikom na uzasadniony wniosek przełożonych - informuje biuro komunikacji funduszu.

Niedawno wybuchł skandal związany z premiami w Ministerstwie Zdrowia. W sumie wszyscy pracownicy resortu zdrowia podczas kadencji Konstantego Radziwiłła zainkasowali niemal 1,5 mln zł. premii. Co piąta wydana na ten cel złotówka trafiła do wąskiej grupy osób ze ścisłego kierownictwa. Posypały się gromy.

1,5 mln brzmi jednak dość skromnie w porównaniu z premiami jakie wypłacili sobie urzędnicy NFZ.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe