Wyślij
Udostępnij:
 
 
Rodzic przy szpitalnym łóżeczku dziecka bezpłatnie
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 16.05.2019
 
 
Po długich debatach posłowie ostatecznie decydują, że nie będzie żadnych opłat dla rodziców hospitalizowanych dzieci.
- Nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta jest już na finale prac parlamentarnych, czeka jeszcze na ostateczne przyjęcie przez Sejm, co pewnie będzie mieć miejsce na trwającym właśnie posiedzeniu – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta jednoznacznie precyzuje: pobieranie takich opłat nie będzie możliwe. I to nie tylko w wypadku obecności rodzica przy dziecku, ale i obecności opiekuna z osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym.

WOŚP rozumie
W 2018 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zafundowała 4 tys. miejsc noclegowych na oddziałach dziecięcych w postaci specjalnych leżanek. Dlaczego leżanek? Bo do łóżeczka dziecka szybki dostęp muszą mieć lekarze i pielęgniarki. Leżanki dla rodziców nie mogą więc zajmować dużo miejsca, muszą się łatwo składać i rozkładać.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe