Wyślij
Udostępnij:
 
 
Roman Kolek: Nie może dochodzić do absurdalnych likwidacji szpitali
 
Działy: Aktualności
- Ryzykiem związanym z wprowadzeniem sieci szpitali jest to, że prywatne placówki mogą stracić dofinansowanie, co w takim województwie jak opolskie oznaczać będzie brak dostępu do pewnych świadczeń - przyznał wicemarszałek województwa opolskiego.
- Sieć ma zapobiec temu, że publiczne, ważne dla nas wszystkich szpitale, dzisiaj muszą konkurować w bratobójczej, toksycznej konkurencji z tymi, którzy po prostu robią interesy w służbie zdrowia - przyznaje minister Radziwiłł. To jednak nie przekonuje wszystkich. - Obawy maja nie tylko starostowie, czyli organy założycielskie szpitali powiatowych, ale także zarządy województw. Mają wątpliwości czy szpitale, które w sieci się nie znajdą będą mogły do niej później zostać dopisane - informuje "Portalsamorzadowy.pl" i cytuje Romana Kolka: - Mamy obawy związane z umieszczeniem w sieci dwóch szpitali wojewódzkich, a ich nieobecność będzie oznaczałaby dla pacjentów spory ubytek w dostępie do służby zdrowia. Dlatego zawsze podkreślałem w rozmowach z Ministerstwem Zdrowia, że powinno się tworzyć bardziej elastyczne ramy. Ryzykiem związanym z wprowadzeniem sieci szpitali jest to, że prywatne placówki mogą stracić dofinansowanie, co w takim województwie jak opolskie oznaczać będzie brak dostępu do pewnych świadczeń. W mojej ocenie, w moim regionie te szpitale są ważnym elementem całego systemu służby zdrowia. Reforma nie rozwiązuje problemu braku pieniędzy w służbie zdrowia.

Przeczytaj także: "Mądrala: Wieloletnie błędy w edukacji lekarzy i pielęgniarek właśnie się mszczą".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe