Wyślij
Udostępnij:
 
 
Agencja Badań Medycznych
Rozmowy i wspólne projekty Agencji Badań Medycznych oraz Narodowych Instytutów Zdrowia w USA
Autor: Aleksandra Lang |Data: 25.06.2019
 
 
Prewencja nowotworów i chorób serca, modele wdrażania innowacji w medycynie, optymalizacja systemu opieki zdrowotnej oraz wspólne badania kliniczne to tematy, które były omawiane w trakcie spotkań Agencji Badań Medycznych z czołowymi instytucjami ochrony zdrowia w USA. Rozmowy byłby prowadzone między innymi na Uniwersytecie Teksas – MD Anderson Cancer Center, z Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Narodowymi Instytutami Zdrowia.
Problem prewencji i wczesnego wykrywania nowotworów, a także możliwych wspólnych projektów, w tym zakresie, był przedmiotem rozmów na Uniwersytecie Teksas – MD Anderson Cancer Center. W spotkaniach brali udział czołowi badacze, którzy podzielili się z przedstawicielami polskiej delegacji swoim doświadczeniem w prowadzeniu projektów naukowych, edukacyjnych i badań klinicznych w tym obszarze. Znaczącym krokiem w kierunku rozwoju polskiej medycyny w tym zakresie jest zawarcie umowy o współpracy w dziedzinie nowych technologii w leczeniu raka z centrum onkologicznym Uniwersytetu Teksas – MD Anderson Cancer Center w Houston.

Rozmowy z Departamentem Zdrowia i Opieki, Społecznej, a także przedstawicielami Agencji Żywności i Leków koncentrowały się na doświadczeniach amerykańskich związanych z optymalizacją procesów wdrażania innowacji w medycynie. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele kluczowych polskich instytucji zajmujących się wprowadzaniem nowych produktów leczniczych i urządzeń medycznych na rynek polski - Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji i Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Kolejne rozmowy prowadzone z Narodowymi Instytutami Zdrowia, w tym między innymi z Narodowym Instytutem Serca, Płuc i Krwi oraz Narodowym Instytutem Alergologicznym, a także Uniformed Services University of Health Sciences koncentrowały się na zagadnieniach wspólnych badań klinicznych, których część miałaby być realizowana z udziałem polskich pacjentów.

- Bliska współpraca z partnerami z uznanych amerykańskich ośrodków daje nam szansę na dostęp do najlepszych praktyk klinicznych i badawczych. Polscy naukowcy zyskają ogromną szansę na rozwój i dostęp do zasobów wiedzy, doświadczenia oraz badań naukowych, którymi dysponują instytucje w Stanach Zjednoczonych, co bezpośrednio ma szansę przełożyć się na dobro pacjentów – podsumowuje Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.

Przeczytaj także: "Minister Szumowski powołał radę ABM. W jej składzie prof. Priebe, prof. Wilding i...".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe