Wyślij
Udostępnij:
 
 

Ruszyła Bytomska Szkoła Świadomego Rodzicielstwa

Źródło: szpital2.bytom.pl, KG
Redaktor: Kamila Gębska |Data: 17.09.2013
 
 
Przy Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu zainaugurowano działalność Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa. Rodzice będą spotykać się z położnymi, lekarzami, psychologami, dietetykiem, muzykoterapeutą i fizjoterapeutą.
Szkoła przygotowuje kobiety do porodu w harmonii z naturą, do aktywnego porodu, promować będzie karmienie piersią. Jednym z istotnych elementów będzie przygotowanie obojga rodziców do kontaktu z poczętym dzieckiem, porodu rodzinnego i wspólnego podejmowania ról rodzicielskich oraz zapoznanie ich z cyklicznym rytmem płodności i niepłodności.
Program zajęć adresowany jest do kobiet między 20-26 tygodniem ciąży. Zajęcia oferowane przez Szkołę składać się będą z 11 spotkań, które obejmą zajęcia teoretyczne i praktyczne - pacjentki będą uczyły się m.in. oddechu w czasie porodu, relaksu, poprawy ogólnej sprawności. Grupa liczyć będzie 8 kobiet ciężarnych i 8 osób towarzyszących.
Program spotkań powstał zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, natomiast ćwiczenia dostosowane będą do każdego trymestru ciąży.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe