Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ruszyła akcja „Precz z klauzulą sumienia”. Bo pacjenci mają prawo wiedzieć...
 
Działy: Aktualności
Ponad sto nazwisk ginekologów z całej Polski i miejsca, w których pracują - m.in. te informacje opublikował Ogólnopolski Strajk Kobiet, organizatorki akcji w mediach społecznościowych "Precz z klauzulą sumienia".
- Sprzeciwiamy się wykonywaniu zawodu przez lekarzy, którzy ponad dobro pacjentek i pacjentów stawiają prywatne wierzenia religijne – piszą organizatorki akcji.

- Tym razem nie chodzi tylko o ministra zdrowia, który nie powinien być nawet lekarzem, bo bezczelnie kłamie, że „pigułka po” jest środkiem wczesnoporonnym, a nie środkiem antykoncepcyjnym. Teraz chodzi o wszystkich lekarzy bez sumienia, których prywatne wierzenia religijne są ważniejsze od dobra pacjentki i pacjenta – mówi Marta Lempart, cytowana przez „Gazetę Wyborczą” liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

-To, żeby ludzie się dowiedzieli, to jedno. Ale główną ideą akcji jest sprzeciw, który kierujemy do pracodawców – podkreśla Marta Lempart.

Jak podaje gazeta oprócz nazwisk listy zawierają też miejsca, w których ci lekarze pracują. Na wydarzeniu udostępnią również wzory pism do zatrudniających ich pracodawców oraz do Rzecznika Praw Pacjenta. - Ci, którzy cenią własne przekonania ponad życie pacjentów nie powinni być zatrudniani w klinikach i szpitalach – tłumaczy Marta Lempart.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe