Wyślij
Udostępnij:
 
 
Szczecin kusi lekarzy i pielęgniarki mieszkaniami za pół darmo
 
Działy: Aktualności
Specjalna pula mieszkań tylko dla młodych lekarzy i pielęgniarek ma ich zatrzymać w Szczecinie. Miasto podpisało umowę z dyrekcją trzech szpitali. Ich pracownicy dostaną mieszkania z puli TBS.
- Chcielibyśmy zatrzymać ludzi związanych z branżą medyczną w Szczecinie - mówi prezydent miasta.

- Sytuacja na rynku medycznym w Szczecinie z roku na rok wygląda coraz gorzej. W części szpitali brakuje lekarzy, a co jakiś czas pojawiają się informacje o kolejnych brakach. Pomysłem na rozwiązanie tego problemu mają być udogodnienia dla medyków w znalezieniu mieszkania w stolicy Pomorza Zachodniego – opisuje Onet.

- Po wielu konsultacjach ze środowiskiem medycznym, wychodzimy naprzeciw potrzebom publicznych placówek służby zdrowia, a w szczególności szczecińskich szpitali - mówi prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

Miasto umowę podpisało z trzema szczecińskimi szpitalami. Każdy z nich dostanie kilka mieszkań, które na preferencyjnych warunkach trafią do najemców: lekarzy i pielęgniarek. Warunek jest jeden, nie mogą mieć więcej niż 35 lat.

- Kryterium wyboru lokatorów, po spełnianiu warunków, o których mówi regulamin programu "Dom dla absolwenta", będzie rodzaj specjalizacji, którą już zakończyli lub odbywają absolwenci studiów medycznych - tłumaczy Bogna Bartkiewicz, rzecznik Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie , który otrzymał dwa mieszkania. - W przypadku lekarzy-rezydentów wysoko punktowane będą m.in. interna czy chirurgia, a w przypadku pielęgniarki wykształcenie specjalistyczne do pracy na blokach operacyjnych - dodaje.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe