Patryk Ogorzałek/Agencja Gazeta

Szczepić przeciw COVID-19 mogliby aptekarze

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: Polsat News
– Nie widzę powodu budowania systemu „brygad szczepiennych”. Senat zaproponował, aby szczepienia były prowadzone także w aptekach, to byłoby dobre rozwiązanie – przyznał marszałek Senatu Tomasz Grodzki, komentując zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, z których wynika, że szczepienia przeciwko COVID-19 będę przeprowadzane w placówkach POZ, punktach mobilnych i szpitalach rezerwowych.
Prof. Tomasz Grodzki w rozmowie z Polsat News na pytanie, czy pochwala program szczepień przeciw COVID-19, stwierdził: – Muszę powiedzieć z przykrością, że chciałbym, ale nie mogę. W niedawno procedowanej ustawie o zawodzie farmaceuty Senat zgłosił poprawkę, aby szczepienia odbywały się w aptekach, których jest mnóstwo i aptekarze nawet za drobną opłatą chętnie by ludzi szczepili.

Marszałek skrytykował pomysł uruchamianych „jakichś brygad szczepiennych”. Zasugerował, że lepszy rozwiązaniem byłoby, gdyby szczepionki były podawane w aptekach.

Przeczytaj także: „Irena Rej o szczepienia w aptekach”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.