Wyślij
Udostępnij:
 
 
Szumowski: NFZ funkcjonuje coraz lepiej, w tej kadencji nie zostanie zlikwidowany
 
Działy: Aktualności
- Narodowy Fundusz Zdrowia zaczyna coraz lepiej funkcjonować. W tej kadencji nie zostanie zlikwidowany - powiedział minister zdrowia i przyznał, że planowane jest wprowadzenie narzędzi analitycznych, usprawniających ocenę efektywności wydatkowania środków z NFZ.
- Łukasz Szumowski powiedział, że - zgodnie z zapowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS - NFZ w tej kadencji nie zostanie zlikwidowany - poinformował "RMF24.pl" i przytoczył słowa ministra: - W mojej ocenie NFZ zaczyna coraz lepiej, sprawniej funkcjonować. Środki, które przepływają przez Narodowy Fundusz Zdrowia wydawane na świadczenia zdrowotne, to są ogromne pieniądze, niewątpliwie potrzebna jest instytucja, która zrobi to w sposób sprawny, transparentny i najbardziej efektywny.

Szumowski dodał, że nadal będzie toczyła się dyskusja o tym, jak działanie NFZ usprawnić.

- Niewątpliwie potrzebujemy narzędzi analitycznych pod postacią analizy danych, które są w NFZ, ale również analizy prospektywnej, czyli badań. Będę proponował Radzie Ministrów i parlamentowi powołanie Agencji Badań Medycznych, która byłaby niejako narzędziem dla polityków, urzędników, NFZ i badaczy, żeby potwierdzać bądź sprawdzać pewne działania w sektorze ochrony zdrowia - czy one wpłyną na niego pozytywnie czy też nie - powiedział Szumowski i dodał, że wprowadzenie takich narzędzi analitycznych jest niezbędne, aby sprawniej oceniać efektywność wydatkowania środków z NFZ.

Przeczytaj także: "Już nie ma zespołu, który miał przygotować likwidację NFZ".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe