Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Szumowski: Trudno powiedzieć, skąd będą pieniądze na fundusz modernizacji szpitali

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Polska Agencja Prasowa
Autor: Krystian Lurka |Data: 11.09.2019
 
 
- Tworzymy fundusz modernizacji placówek służby zdrowia, modernizacji szpitali. Na początek w wysokości 2 miliardów złotych - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencji PiS. Skomentował to minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Zapowiedziany fundusz umożliwi placówkom, szczególnie powiatowym, lepsze inwestowanie - przyznał Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej. Na pytanie, skąd będą na to pieniądze, odpowiedział: - Szczegóły nie są dopięte, trudno w tej chwili określić źródło finansowania.
– Wreszcie będziemy mieli możliwość inwestowania w budynki, w sale operacyjne, sale dla chorych, to jest niezwykle ważne – powiedział Szumowski na konferencji prasowej w Warszawie.

- Cieszę się, że w 2020 roku fundusz "ruszy" i będziemy mogli inwestować nie tylko w wykonanie świadczeń, nie tylko w kadry, ale taż w struktury szpitali, które tego potrzebują – powiedział minister Szumowski i podkreślił, że z fundusz skorzystają szczególnie szpitale powiatowe.

– Pieniędzy w powiatach zawsze brakowało, szpitale powiatowe miały ogromny problem z uzyskaniem finansowania inwestycji. W tej chwili to ma się zmienić – dodał Szumowski, ale na pytanie, skąd będą pochodziły pieniądze na fundusz, odpowiedział: - Szczegóły nie są dopięte, trudno w tej chwili określić źródło finansowania. W momencie, gdy będziemy mieli akty prawne, które będą "umiejscawiały" fundusz, poinformujemy. Na pewno te pieniądze będą.

Przeczytaj także: "Malowanie trawy na zielono" i "Szumowski podczas Forum Ekonomicznego: Zdrowie jest superpriorytetem".
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe