Wyślij
Udostępnij:
 
 
Szumowski: Wzrost wynagrodzeń jest dla nas podstawą
Źródło: KL, Super Express
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.09.2018
 
 
- Zapewnienie pracownikom służby zdrowia wzrostu wynagrodzeń jest dla nas podstawą – zapewnił minister zdrowia w rozmowie z „Super Expressem”, ale dopytany o to, czy zwiększone nakłady na ochronę zdrowia pójdą tylko na podwyżki, przyznał, że... kolejnym problemem jest stale starzejące się społeczeństwo.
Szumowski zapytany o to, co oznacza dla statystycznego Polaka oznacza 6 proc. PKB na zdrowie, powiedział, że sukcesywny wzrost nakładów na ochronę zdrowia jest niezmiernie istotny nie tylko z punktu widzenia zawodów medycznych, ale także z punktu widzenia innych osób, które pracują w branży. – Pamiętajmy, że Narodowy Fundusz Zdrowia płaci nie tylko za lek czy szpital, ale także za pensje wszystkich ludzi, którzy pracują w systemie zdrowia – podkreślił minister i dodał: – Zapewnienie pracownikom służby zdrowia wzrostu wynagrodzeń jest dla nas podstawą.

Dopytany o to, czy zwiększone nakłady na ochronę zdrowia pójdą tylko na podwyżki, przyznał, że... kolejnym problemem jest stale starzejące się społeczeństwo. – Mamy do czynienia z tak zwanym powojennym wyżem demograficznym, który dobrze widać w jednostkach medycznych, ponieważ dużo osób korzysta ze służby zdrowia. W związku z tym koszty stale rosną. Bez wzrostu do 6 proc. PKB system nie dałby rady funkcjonować – zaznaczył Szumowski.

Przeczytaj także: "Biedny jak pracownik ministerstwa?".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe