Wyślij
Udostępnij:
 
 
Szumowski za utrzymaniem obowiązku szczepień
Źródło: KL, Ministerstwo Zdrowia
Autor: Krystian Lurka |Data: 18.07.2018
 
 
- Nie ma żadnych dowodów naukowych na to, że dobrowolność szczepień wpływa pozytywnie na populację - powiedział w środę (18 lipca) minister zdrowia. Szumowski skrytykował obywatelski projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień.
Minister odniósł się do propozycji nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń, którą w ubiegłym tygodniu złożył w Sejmie Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej "STOP NOP". Zakłada ona wprowadzenie dobrowolnych szczepień przeciw chorobom zakaźnym.

- Nie ma żadnych dowodów naukowych na to, że dobrowolność szczepień wpływa pozytywnie na populację - powiedział Szumowski podczas spotkania z dziennikarzami w Ministerstwie Zdrowia. Przyznał, że szczepienia, podobnie jak każde terapie, mogą wiązać się z negatywnymi skutkami, ale podkreślił, że stosunek korzyści do ewentualnych negatywnych skutków w przypadku stosowania szczepień wskazuje na to, iż niosą one zdecydowanie więcej pozytywnych efektów.

Przeczytaj także: "Marek Michalak: Eksperci i lekarze są zgodni co do tego, że szczepienia są niezbędne".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe