Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Testowanie chorych przed przyjęciem do szpitala

Autor: Krystian Lurka |Data: 21.05.2020
 
 
Tagi: koronawirus
- 24 godziny przed przyjęciem do szpitala każdy pacjent powinien mieć pobrany i oceniony w kierunku SARS-CoV-2 wymaz jamy nosowej lub gardła – apeluje do ministra zdrowia samorząd lekarski i domaga się, aby koszty wykonania badań były sfinansowane przez publicznego płatnika.
Postulat Naczelnej Rady Lekarskiej jest reakcją na zapowiedź ministra Szumowskiego o stopniowym powrocie do planowej działalności placówek medycznych. Prezydium NRL jest zdania, że konieczne są ministerialne wytyczne, które określają towarzyszące temu procesowi procedury – obowiązujące przy planowych hospitalizacjach i wykonywaniu planowych procedur w ramach leczenia ambulatoryjnego oraz badaniach profilaktycznych.

- Każdy pacjent, który ma mieć wykonany planowy zabieg lub badanie, powinien mieć nie wcześniej niż 24 godziny przed hospitalizacją pobrany i oceniony wymaz jamy nosowej lub gardła w kierunku SARS-CoV-2 – podkreśla NRL i domaga się, aby koszty wykonania badań na obecność wirusa przed skorzystaniem z planowego leczenia były sfinansowane przez publicznego płatnika.

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się do ministra zdrowia o pilne wydanie zaleceń dotyczących postępowania przy planowych hospitalizacjach i wykonywaniu planowych procedur w ramach lecznictwa ambulatoryjnego oraz badaniach profilaktycznych.

Przeczytaj także: „Dyrektor Madera: Potrzebujemy wytycznych, jak „odmrażać” szpitale”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe