Wyślij
Udostępnij:
 
 
Tuż za Odrą na serio pomyślano o walce… z odrą
Źródło: Deutsche Welle
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 14.04.2019
 
 
Brandenburgia, niemiecki kraj sąsiadujący z województwem lubuskim, zdecydowała się na wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko odrze dla dzieci w wieku przedszkolnym.
- Za obowiązkowymi szczepieniami w przedszkolach opowiedział się większością głosów w piątek parlament lokalny Brandenburgii. Za postawionym przez CDU wnioskiem głosowała zarówno SPD, partia Lewica, jak i AfD – poinformował „Deutsche Welle”.

WHO wyjaśniła, że w 2018 roku na odrę zachorowało ponad 82 tysięcy osób w Europie. To rekord ostatniej dekady. W porównaniu do analogicznego okresu w 2017 roku odnotowano aż trzykrotny wzrost liczby przypadków.

"Dziennik Zachodni" napisał o dwóch informacjach – dobrej i złej. Dobra jest ta, że WHO umieściło Polskę poza pierwszą dziesiątką rankingu krajów o największej liczbie zachorowań, odnotowując 335 przypadków. Zła dotyczy sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. To absolutny europejski lider z 53 218 zarejestrowanymi przypadkami. Czyli jest ich na Ukrainie... aż 158 razy więcej niż w Polsce.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe