Wyślij
Udostępnij:
 
 
Twardowski komentuje wyrok w sprawie wyłączenia urzędników z decyzji refundacyjnych
 
Działy: Aktualności
Radca prawny i wykładowca Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego w rozmowie z "Rzeczpospolitą" przyznał, że to bardzo ważny wyrok i może mieć istotny wpływ na sposób działania Ministerstwa Zdrowia w obszarze refundacji leków. - W sprawie zaistniała kwestia konfliktu interesów i braku bezstronności - twierdzi Twardowski.
Adam Twarowski, radca prawny i wykładowca Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego:
- Negatywną dla strony decyzję podjął w zasadzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, który wcześniej doradzała firmie właśnie przy projekcie objęcia wnioskowanego leku refundacją. Sąd uznał i słusznie, że należy wyjaśnić kwestię bezstronności osoby decydującej o objęciu lub odmowie refundacji z uwagi na istnienie okoliczności, które mogą wątpliwości co do jej bezstronności. Nie przesądzając sprawy, bo ma to wyjaśnić Minister Zdrowia, takie wątpliwości mogą się rodzić, skoro wcześniej osoba decydująca o objęciu refundacja pracowała nad projektem objęcia danego leku refundacją, a następnie – po przejściu do Ministerstwa Zdrowia – faktycznie podejmowała decyzję odmowną w tej kwestii.

Przeczytaj także: "Wyłączą urzędników wcześniej związanych z farmacją z decyzji refundacyjnych?"

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe