Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Uczelnie medyczne będą funkcjonowały na standardowych zasadach

Źródło: RCL
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 30.08.2021
 
 
Przywrócenie standardowych zasad funkcjonowania uczelni medycznych przewiduje rozporządzenie, które ukazało się na stronie Rządowego Centrum Legislacji. W razie zwiększenia się liczby zachorowań na COVID-19 możliwe będzie ponowne wprowadzenie ograniczeń.
Celem projektowanego rozporządzenia jest uchylenie poprzedniego rozporządzenia ministra zdrowia z 16 października 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Ma to skutkować przywróceniem standardowych zasad funkcjonowania uczelni medycznych.

W razie zwiększenia się liczby zachorowań na COVID-19 możliwe będzie ponowne wprowadzenie ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni medycznych, w tym m.in. przez kształcenie w trybie hybrydowym, a w skrajnym przypadku również przez powrót do kształcenia zdalnego.

Utrzymano m.in. ograniczenie udziału studentów i doktorantów w zajęciach organizowanych przez uczelnie na ich terenie, wprowadzone uprzednio w 2020 r.

W uzasadnieniu rozporządzenia podkreślono, że obecna sytuacja epidemiczna przemawia za uchyleniem większej części ograniczeń.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Rozporządzenie ministra zdrowia uchylające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.