Wyślij
Udostępnij:
 
 
W centrum onkologii o 30 proc. spadła liczba operacji. Powód? Brak anestezjologów
 
Działy: Aktualności
W Świętokrzyskim Centrum Onkologii aż o 30 proc. spadła liczba operacji. Zabiegi są przekładane. Dlaczego szpital pracuje na pół gwizdka? – Zabrakło anestezjologów – wyjaśnia dyrekcja.
- Od pewnego czasu pacjenci Świętokrzyskiego Centrum Onkologii są mocno zdezorientowani, ponieważ część zaplanowanych zabiegów operacyjnych została odwołana. Profesor Stanisław Góźdź, dyrektor lecznicy nie ukrywa, że powodem jest brak lekarzy – opisuje „Echo Dnia”.

Profesor Góźdź informuje, że w obecnej chwili brakuje czterech lekarzy anestezjologów oraz pięciu chirurgów. - Dotychczas wielu z nich pracowało na dwóch umowach - etacie i kontrakcie, ale teraz wedle prawa nie mogą mieć dwóch umów. Wcześniej specjalista po dyżurze nadal pracował, a obecnie musi mieć kilkunastogodzinną przerwę, co tak naprawdę jest słuszne – mówi. - Mam 13 anestezjologów, z czego dwóch jest chorych, a dwóch kolejnych wraca do domu po każdym dyżurze - dodaje.

Jak przekonuje dyrektor rozwiązanie sytuacji jest tylko jedno. - Musimy zatrudnić kolejnych lekarzy, choć nie jest to proste, ponieważ wielu specjalistów wyjechało z kraju - mówi.

W strukturach ŚCO funkcjonuje 14 Klinik i 30 poradni specjalistycznych.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe