Wyślij
Udostępnij:
 
 
Warszawa: Otwarcie banku mleka w szpitalu na Madalińskiego
Źródło: bankmleka.pl,KG
Redaktor: Kamila Gębska |Data: 14.01.2015
 
 
W Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie, dziś (14 stycznia) otwarty zostanie Regionalny Banku Mleka Kobiecego. Z jego zasobów będą mogły skorzystać wszystkie warszawskie szpitale otaczające opieką medyczną dzieci przedwcześnie urodzone.
Banki mleka to profesjonalne laboratoria zajmujące się pozyskiwaniem mleka kobiecego, bezpiecznym przechowywaniem i dostarczaniem go potrzebującym dzieciom, które z przyczyn losowych nie mogą być karmione przez własne mamy.

Bank mleka na Madalińskiego będzie miał zasięg regionalny to znaczy, że swój pokarm będą mogły zostawiać tam nie tylko pacjentki szpitala Świętej Rodziny, ale także mamy, które urodziły swoje dzieci w innych miejscach. Każda kobieta, która po pozytywnej weryfikacji badaniami zostanie dawczynią mleka będzie w ten sposób mogła realnie pomóc dziecku przebywającemu w dowolnym warszawskim szpitalu, którego rodzice oraz lekarz prowadzący zdecydują się na tę formę żywienia noworodka.

Mleko kobiece to nie tylko pokarm, ale także naturalny środek o znaczeniu leczniczym.
Pierwszy w Polsce Bank Mleka Kobiecego powstał w 2012 roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe