Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wiadomo, ile pieniędzy dostaną szpitale w sieci. Jest symulator obliczania ryczałtu i projekt rozporządzenia
 
Działy: Aktualności
Ministerstwo Zdrowia określiło sposób ustalania ryczałtu dla szpitali, które znalazły się w sieci. Projekt rozporządzenia w tej sprawie skierowano do konsultacji, a resort, żeby ułatwić analizy, przygotował symulator obliczania ryczałtu.
Placówki zakwalifikowane do sieci mają gwarantowaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez szpitale ma być oparte w znacznej mierze na finansowaniu ryczałtowym obejmującym łącznie wszystkie profile, rodzaje i zakresy, w ramach których świadczeniodawca udziela świadczeń w systemie zabezpieczenia (na przykład łącznie ambulatoryjne leczenie specjalistyczne, leczenie szpitalne i rehabilitację).

Przyjmując ryczałtową formę rozliczania kosztów świadczeń, odstąpiono od finansowania pojedynczych przypadków i procedur na rzecz finansowania w ramach jednej kwoty całości opieki udzielanej pacjentom w danym okresie rozliczeniowym.

W projekcie rozporządzenia określono wzory obliczania ryczałtu dla danego szpitala, który posiada umowę w ramach sieci.

Żeby ułatwić analizę rozwiązań służących do ustalania wysokości ryczałtu Ministerstwo Zdrowia udostępniło udostępniło: "Symulator obliczania ryczałtu PSZ w danym oddziale wojwewódzkim NFZ".

Projekt można przeczytać na stronie Rządowego Centrum Legislacji, w zakładce: "Projekt rozporządzenia ministra w sprawie sposobu ustalania ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.