Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wniosek o wotum nieufności dla Konstantego Radziwiłła
 
Działy: Aktualności
Platforma Obywatelska chce odwołania Konstantego Radziwiłła z funkcji ministra zdrowia. - W przyszłym tygodniu wniosek o wyrażenie mu wotum nieufności ma zostać złożony w Sejmie - zapowiedzieli politycy PO.
- Czas działa na niekorzyść pacjentów - mówiła Ewa Kopacz, była premier i była minister zdrowia. Dodała: - W obecnej sytuacji finansowej Polski powinny znaleźć się pieniądze na spłacenie kolejek i powinny znaleźć się pieniądze na podwyżki dla lekarzy, którzy pracują ponad swoje siły.

Jak relacjonuje PAP, Bartosz Arłukowicz, polityk PO i inny były minister zdrowia powiedział, że Radziwiłł w przeszłości popierał protesty lekarzy Porozumienia Zielonogórskiego, a teraz, jako minister odnosi się do lekarzy i mówi o buncie politycznym.

Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. - Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów - czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów – przypomina portal "Parlamentarny.pl".

Przeczytaj także: "Większa swoboda dyżurów - czy to pierwszy sukces protestu opt-out?".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe