Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wojsko chce zbudować sobie szpital w Legionowie
Źródło: BL, Tu Stolica
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 17.10.2018
 
 
Na wiosnę w 2019 roku minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiada wbicie pierwszej łopaty na budowie wojskowego, kilkuoddziałowego szpitala w Legionowie.
- Dotychczasowe próby stworzenia szpitala w Legionowie spełzły na niczym. Temat pojawiał się zwykle przed wyborami, a działania władz samorządowych sprowadzały się głównie do żądania od NFZ i resortu zdrowia gwarancji finansowania szpitala jeszcze przed jego wybudowaniem – opisuje portal „Tu Stolica”

Zmianę zapowiedział Mariusz Błaszczak, poseł z Legionowa, a jednocześnie szef MON, który przed kilkoma miesiącami zakomunikował opinii publicznej, że budowa szpitala ma ruszyć w połowie 2019 roku.

Jednak 15 października, kilka dni przed wyborami samorządowymi, na spotkaniu z dziennikarzami przed budynkiem przychodni wojskowej na Piaskach minister oświadczył, że budowa legionowskiego szpitala, jako filii Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) w Warszawie, rozpocznie się już na wiosnę.

- W Legionowie powstanie szpital wojskowy. Przede wszystkim będzie on służył wojsku, ale z usług tego obiektu będą mogli również korzystać mieszkańcy Legionowa i całego powiatu - mówił Mariusz Błaszczak. Jednak nie wszyscy słuchający zapewnień ministra dają wiarę w tak szybkie rozpoczęcie prac. Oprócz koncepcji, potrzebny jest jeszcze projekt, o którym sam minister nic nie wspomniał, a także pozwolenie na budowę i wyłoniony w zorganizowanym postępowaniu przetargowym wykonawca. A to wszystko - jak wiemy - wymaga czasu.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe