Naczelna Izba Lekarska

Wrona przypilnuje postępowania wobec posła PiS

Udostępnij:
Grzegorz Wrona, naczelny rzecznik odpowiedzialności zawodowej, obejmie osobistym nadzorem postępowanie w sprawie odpowiedzialności zawodowej Krzysztofa Ostrowskiego, lekarza i posła PiS. Chodzi o wypowiedzi w trakcie debat na temat szczepień.
Krzysztof Ostrowski, lekarz chorób wewnętrznych i poseł PiS, podczas październikowej debaty o szczepieniach zakwestionował bezpieczeństwo szczepień i stawiał pod znakiem zapytania zarówno szczepienie przeciwko odrze, jak i racjonalność kalendarza szczepień ochronnych w ogóle. Efekt? - Wielkopolska Izba Lekarska zajęła się sprawą postępowania lekarza Krzysztofa Ostrowskiego, będącego członkiem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, który opowiedział się za procedowaniem obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy przewidującego likwidację obowiązku szczepień ochronnych. Nie możemy jeszcze powiedzieć, czy sprawa stanie się przedmiotem postępowania z zakresu odpowiedzialności zawodowej, ale rozważamy taką opcję - przyznała Katarzyna Strzałkowska, rzecznik prasowy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".

To jednak nie koniec.

W czwartek (8 listopada) Ostrowski ponownie wypowiedział się w sprawie szczepień. Tym razem podczas połączonego posiedzenia komisji zdrowia i komisji polityki społecznej. Najpierw stwierdził, że jako lekarz docenia wagę szczepień w rozwoju cywilizacji ludzkiej i ich znaczenie dla eliminacji chorób zakaźnych. Później dodał: - Coraz bardziej uwidaczniają się minusy szczepień. Czy tego chcemy czy nie, ten projekt obywatelski jest wyrazem obaw i lęków społeczeństwa przed bezpieczeństwem szczepień.

Ostrowski wymienił powody obaw społeczeństw wobec szczepionek. - To brak systemu kompensacji za ciężkie niepożądane odczyny poszczepienne, wadliwy system rejestracji NOP, utrata zaufania Polaków do służby zdrowia, do lekarzy i osób, które zajmują się szczepieniami. Z czego to wynika? Między innymi z tego, że w środowisku medycznym mamy do czynienia z tak zwanym konfliktem interesów. Często osoby, które tworzą kalendarz szczepień, które są opiniotwórczymi doradcami ministra, pobierają też pieniądze od koncernów farmaceutycznych. Społeczeństwo to wie - powiedział Ostrowski.

Przeczytaj także: "Kto w jednym rzędzie z antyszczepionkowcami? Między innymi Siarkowska, Skutecki i Jakubiak", "Jerzym Ziębą zajmie się prokurator" i "Ostrowski: Działam w interesie pacjentów, nie jestem z Ciemnogrodu i nie dam się zastraszyć izbie".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.