iStock

Wyniki państwowego egzaminu specjalizacyjnego – ranking

Udostępnij:
Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego publikuje listę ośrodków, w których najlepiej przygotowano do PES – to wyniki w dwudziestu dwóch specjalizacjach, które są na liście priorytetowej, a także w nefrologii. Udostępniamy zestawienia.
Wyniki są prezentowane na stronie internetowej CMKP – dotyczą one następujących specjalizacji:
– anestezjologia i intensywna terapia,
– chirurgia dziecięca,
– chirurgia ogólna,
– chirurgia onkologiczna,
– choroby wewnętrzne,
– choroby zakaźne,
– geriatria,
– hematologia,
– kardiologia dziecięca,
– medycyna paliatywna,
– medycyna ratunkowa,
– medycyna rodzinna,
– nefrologia,
– neonatologia,
– neurologia dziecięca,
– onkologia i hematologia dziecięca,
– onkologia kliniczna,
– patomorfologia,
– pediatria,
– psychiatria dzieci i młodzieży,
– psychiatria,
– radioterapia onkologiczna,
– stomatologia dziecięca.

Zestawienie powstało na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Obejmuje wyniki PES – pomyślne lub nie – uzyskiwane przez zdających w czterech sesjach egzaminacyjnych z lat 2020–2021 (dwie sesje wiosenne i dwie jesienne).

Wyniki zostały uszeregowane według malejącej liczby osób dopuszczonych do PES i uzyskujących tytuł specjalisty w danej dziedzinie z danej jednostki akredytowanej do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego. Obejmują zdających z mniej więcej pierwszej pięćdziesiątki tak uszeregowanych jednostek.

– Tym samym wyniki tworzą ranking jednostek specjalizujących, które w latach 2020–2021 wyszkoliły na rzecz systemu opieki zdrowotnej największą liczbę lekarzy specjalistów – tłumaczy cytowany na stronie internetowej Ryszard Gellert.

Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi zestawieniami wyników państwowego egzaminu specjalizacyjnego, kliknij w: www.cmkp.edu.pl/zdawalnosc-panstwowego-egzaminu-specjalizacyjnego.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.