Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zakaz fotografowania SOR
 
Działy: Aktualności
Na terenie całego sądeckiego szpitalnego oddziału ratunkowego pojawiły się tabliczki z informacją o zakazie robienia zdjęć i utrwalania rozmów personelu i pacjentów. Sądeczanie są w większości oburzeni.
- Na terenie Szpitala obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania i utrwalania dźwięku personelu, pacjentów oraz osób trzecich tam przebywających bez pisemnej zgody Dyrektora Szpitala oraz zgody osoby, której wizerunek czy głos jest utrwalony – brzmi komunikat, który podpisany jest z kolei tak: Regulamin Organizacyjny Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Jak na zakaz zapatrują się sądeczanie? - Po naszych publikacjach na temat SOR wielu z nich uznało i głośno o tym mówiło, że nagranie bądź zdjęcie to najlepszy sposób, by udowodnić swoje racje w przypadku, gdy nie jesteśmy zadowoleni z obsługi albo mamy zastrzeżenia, co do sposobu funkcjonowania placówki – pisze portal "Sądeczanin.info".

Część mieszkańców miasta uważa, że bez takich dowodów jak film czy nagranie nie ma szans na udowodnienie swoich racji. Z drugiej strony pacjenci SOR mają prawo do ochrony tego, by postronne osoby nie utrwalały ich wizerunku. Szczególni ci pacjenci, którzy na SOR trafiają w ciężkim stanie, krwawią, są potłuczeni czy posiniaczeni.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe