Cezary Aszkielowicz/Agencja Gazeta

Zaostrzanie kar za błędy medyczne nie poprawi bezpieczeństwa pacjentów ►

Udostępnij:
– Gdy w Danii dojdzie do zdarzenia medycznego, najważniejszym pytaniem, stawianym w trakcie postępowania odszkodowawczego, jest to, czy pacjent doznał szkody, co w organizacji świadczeń źle poszło i w jaki sposób uniknąć podobnych błędów w przyszłości, a nie kto zawinił i jak surową karę należy nałożyć. Tamtejszy system no fault sprawdza się – usprawnia wypłatę pieniędzy za szkody poniesione w trakcie leczenia przez pacjentów, poprawia działanie szpitali i przychodni. Dwa lata temu minister zdrowia Łukasz Szumowski deklarował, że jest zwolennikiem takiego rozwiązania. Co się zmieniło, że planuje się zaostrzanie kar za błędy medyczne? – zastanawia się były prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk.


Przeczytaj także: „Dr Krzyżanowski: Rząd przedmiotowo traktuje lekarzy, decyzje zapadają ponad naszymi głowami” i „Lekarz za kratami”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.