Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zapłacili za nadwykonania
Źródło: KL, Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Krystian Lurka |Data: 03.01.2018
 
 
Tagi: nadwykonania
Do końca 2017 roku Narodowemu Funduszowi Zdrowia udało się zapłacić niemal miliard złotych za nadwykonania. Do połowy lutego chce przekazać placówkom medycznym kolejną transzę, czyli 850 milionów złotych. Ta kwota pochodzić ma bezpośrednio z kasy instytucji. Poprzednią dał budżet państwa.
- Zasady finansowania nadwykonań były jednolite w całym kraju. Prace nad nimi trwały kilka tygodni, zarówno w centrali, jak i oddziałach wojewódzkich Funduszu. W 2017 roku NFZ zapłacił tylko za leczenie szpitalne według jednego algorytmu: od 40–50 proc. (między innymi za leczenie zachowawcze czy kardiologię) do 100 proc. (za leczenie onkologiczne, na wszystkich OIOM-ach, większość świadczeń dziecięcych i ortopedyczne). Dzięki temu większość spraw udało się wycofać z sądu, przed którymi szpitale walczyły o swoje należności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" i donosi, że wydano niemal całą kwotę.

W tym roku, z pieniędzy pochodzących z budżetu NFZ, mają być opłacone nadwykonania za lecznictwo ambulatoryjne oraz między innymi rehabilitację.

Przeczytaj także: "Andrzej Jacyna: Do 29 grudnia pieniądze za nadlimity będą kontach szpitali".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe