Wyślij
Udostępnij:
 
 
Żegnamy pielęgniarki, czyli jedenaście tysięcy pielęgniarek może odejść z pracy od zaraz
 
Działy: Aktualności
Obniżenie wieku emerytalnego najpoważniejszym problemem okazuje się dla służby zdrowia. Tylko w październiku jedenaście tysięcy pielęgniarek odchodzi na emerytury.
Według danych Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w ciągu najbliższych dziesięciu lat aż jedna trzecia spośród około 200 tysięcy czynnych zawodowo pielęgniarek skończy z pracą.

- Do 2030 r. z rynku pracy zniknie co najmniej połowa. Większość dziś pracujących ma 50 lat lub więcej. Młodych jak na lekarstwo. W ostatniej dekadzie prawie nie wchodziły do zawodu – opisuje „Polityka”.

- Szpitale nie ukrywają, że te dane budzą ich niepokój - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" i cytuje Piotra Gołaszewskiego, rzecznika prasowego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego: - Obniżenie wieku emerytalnego będzie czynnikiem, który zwiększy i tak duży obecnie deficyt pielęgniarek oraz położnych w szpitalach. My, podobnie jak inne placówki, na pewno to odczujemy.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe