Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zięba naskarżył na Ciemięgę. Poszło o pomaganie ptakom
Źródło: KL
Autor: Krystian Lurka |Data: 20.02.2019
 
 
Jerzy Zięba złożył zawiadomienie do prokuratury dotyczące Dawida Ciemięgi - Zięba zasugerował, że mając styczność z ptakami, mogę przenosić wirusy, bakterie i grzyby na dzieci w przychodni, że narażam ich zdrowie i życie - wyjaśnił Dawid Ciemięga, pediatra z Centrum Medyczne Paprocany w Tychach. Ciemięga od lat pomaga ptakom, jest ornitologiem z zamiłowania i członkiem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Dawid Ciemięga został przesłuchany we wtorek (19 lutego).

- Policja i prokuratura zamiast zajmować się przestępcami rozpatruje chore fantazje starszego pana. Musiałem odwołać kilka wizyt z pacjentami i zwolnić się z pracy, żeby zostać przesłuchanym - powiedział Ciemięga w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".

- To jest absurdalnie głupie i ośmieszające, to uderzenie we mnie, w moją działalność charytatywną na rzecz przyrody. Zawiadomienie do prokuratury jest wybitnym dowodem na to jakim małym, sfrustrowanym, zawistnym i żałosnym człowiekiem jest Jerzy Zięba. Jak trzeba nisko upaść, żeby posunąć się do czegoś takiego? Jerzy Zięba to wielki tchórz i oszust polskich mediów społecznościowych - wyjaśnił lekarz.

Lekarz, który pomaga ptakom
Dawid Ciemięga to zwycięzca w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne" w "Sukcesie Roku". Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Pracował w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Ligota, na oddziale pediatrii Szpitala Miejskiego w Tychach. Działa w organizacjach przyrodniczych. Jest fotografem przyrodniczym, ornitologiem z zamiłowania, członkiem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Ciemięga od ponad dziesięciu lat pomaga rannym miejskim ptakom. - Współpracowałem z weterynarzami i fundacjami, jestem członkiem różnych organizacji przyrodniczych, głównie ornitologicznych. Uratowałem ponad 130 skrzydlatych istnień, które pewnie do dziś cieszą się wolnością, zamiast umierać na ulicy ze złamanymi skrzydłami - powiedział Ciemięga.

Przeczytaj także: "Ciemięga: Antyszczepionkowcy mnie wkurzyli"

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe