Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zmiana warty na stanowiskach dyrektorów lubelskich szpitali
 
Działy: Aktualności
Szykuje się wiele zmian wśród kadry zarządzającej lubelskimi szpitalami. Kto i gdzie jest obecnie poszukiwany?
- Nieoczekiwane zmiany zaszły niedawno w Szpitalu Wojskowym w Lublinie. Jego nowym szefem został płk Andrzej Skiba. Powołał go minister obrony narodowej – pisze „Kurier Lubelski”.

– Od 1993 roku jest żołnierzem zawodowym. Ostatnio służył w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Warszawie – informuje Barbara Leńczuk, rzeczniczka szpitala. Przypomnijmy, że jego poprzednik, płk Marcin Sygut, pełnił funkcję komendanta niewiele ponad rok. Zrezygnował ze stanowiska z powodów osobistych.

To niejedyne zmiany, jakie czekają lubelskie szpitale. Centrum Onkologii poszukuje obecnie nowego zastępcy dyrektora ds. medycznych, ponieważ lek. med. Maciej Kondratowicz-Kucewicz jest teraz tylko p.o. zastępcy dyrektora. A wybrany w grudniu na szefa COZL Zbigniew Stopa ze względów zdrowotnych nie może na razie kierować ośrodkiem.

– Do 16 sierpnia Zbigniew Stopa przebywa na zwolnieniu lekarskim. Ponieważ jest to długotrwałe zwolnienie, przed przystąpieniem do pracy ma on obowiązek wykonania badań lekarskich. Od decyzji lekarza będzie zależało, czy będzie mógł wrócić do pracy.

Jak donosi gazeta na czas jego nieobecności Jerzy Kuliński, dotychczasowy dyrektor departamentu zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim, został powołany na stanowisko dyrektora

Wkrótce zostanie rozpisany konkurs na dyrektora naczelnego SPSK4 przy ul. Jaczewskiego. Po 35 latach kierowania ośrodkiem Marian Przylepa odszedł na emeryturę. Od czerwca pełniącym obowiązki dyrektora w tej placówce jest dr n. med. Radosław Starownik, do tej pory zastępca kierownika kliniki urologii.

Dyrektora ds. lecznictwa poszukuje aktualnie szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej. – Ma to związek z wygaśnięciem umowy ze Zenonem Górniewskim, który przez 4 lata pełnił tę funkcję – tłumaczy Hanna Filipowicz, dyrektor ds. administracji szpitala przy al. Kraśnickiej. Kandydat na to stanowisko musi posiadać m.in. co najmniej tytuł specjalisty i mieć 8-letni staż w zawodzie.

Jak wylicza „Kurier Lubelski” zarobki dyrektorów szpitali w Lublinie wahają się od 7 do nawet 15 tysięcy złotych miesięcznie. Ich zastępcy mogą liczyć na kwoty od 5 do 10 tysięcy złotych.

Lubelskie szpitale należą do najbardziej zadłużonych w Polsce.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe