123RF

Zmiany dla diagnostów

Udostępnij:
Dofinansowanie specjalizacji ze środków publicznych, płatny urlop szkoleniowy, minimalne normy zatrudnienia w laboratoriach to niektóre ze zmian wprowadzanych ustawą o medycynie laboratoryjnej. „Menedżer Zdrowia” udostępnia dokument.
Projekt ustawy o medycynie laboratoryjnej jest w konsultacjach – przewiduje zmiany, które mają kompleksowo uregulować między innymi zawód diagnosty i działanie laboratoriów.

Jakie?

– Diagnosta laboratoryjny zaczyna być traktowany na równi z innymi zawodami medycznymi – mówi prof. dr hab. Wojciech Kamysz, dziekan elekt Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. – To dobrze, że postanowiono zająć się tą grupą zawodową, której praca w czasach epidemii okazała się być nieoceniona – przyznaje ekspert.

O czym jeszcze mowa w dokumencie?

Jeśli chcesz ściągnąć projekt, kliknij w: „Ustawa o medycynie laboratoryjnej”.

Przeczytaj także: „Matylda Kłudkowska: Czas docenić medycynę laboratoryjną” i „Matylda Kłudkowska o tym, czy diagności laboratoryjni są bohaterami”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.