Wyślij
Udostępnij:
 
 

Zmiany w składzie zarządu "Biomed-Lublin"

Źródło: KL, Biomed.lublin.pl
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 01.08.2016
 
 
Waldemar Sierocki, w piątek (29 lipca), złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu "Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek". Stanowisko szefa zostało powierzone Andrzejowi Stachnikowi, menedżerowi o wieloletnim doświadczeniu w branży farmaceutycznej.
- Rada nadzorcza "Biomed-Lublin" powołała Andrzeja Stachnika na stanowisko prezesa zarządu - poinformowała spółka w poniedziałek (1 sierpnia).

Andrzej Stachnik od 1991 do 2007 roku pracował w "ACP Pharma" na stanowisku prezesa. Od 2007 do 2008 był zatrudniony na stanowisku dyrektora do spraw rozwoju międzynarodowego przez holenderską grupę kapitałową "Mediq", a w latach od 2009 do 2016 powołano go na członka zarządu firmy farmaceutycznej "SymPhar Sp. z o.o." i pełnił tam funkcję dyrektora handlowego.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek Spółka Akcyjna jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę oraz leki OTC bez recepty), wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych (stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Jako jedyna polska firma Biomed Lublin zajmuje się frakcjonowaniem osocza. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2015 r.

- Przed panem Andrzejem Stachnikiem stawiamy ambitne cele. Wynikają one nie tylko z zobowiązań podjętych przez spółkę w ramach układu z wierzycielami, czy strategicznych celów spółki. Uniezależnienie Polski od pojawiających się systematycznie niedoborów leków krwiopochodnych jest w interesie nas wszystkich. Będzie możliwe jedynie dzięki kontynuacji projektu budowy Zakładu Frakcjonowania Osocza. Wierzę, że spółka jest w stanie wykonać zobowiązania wynikające z układu z wierzycielami, a w dalszej kolejności realizować ambitne cele Spółki – mówi Dariusz Kucowicz, przewodniczący rady nadzorczej "Biomed-Lublin".
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.