Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Oddział neurochirurgii radomskiego szpitala wznowi działalność

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Monika Stelmach
|
Źródło: Ilona Pecka/PAP
Jedyny na południu województwa oddział neurochirurgii – w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu – ma wznowić działalność po przerwie związanej z brakiem lekarzy. W wyniku ogłoszonego na początku stycznia konkursu lecznica znalazła chętnych do pracy neurochirurgów.
Na konkurs wpłynęło 10 ofert. Wybrano siedmiu oferentów – poinformowała rzeczniczka szpitala Karolina Gajewska.

– Funkcjonowanie oddziału i poradni zostanie wznowione po podpisaniu umów z lekarzami – zaznaczyła.

Na początku stycznia Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddział neurochirurgiczny. Jako powód lecznica podała brak lekarzy. Wszyscy neurochirurdzy pracujący na tym oddziale byli zatrudnieni na umowach kontraktowych. Ich termin skończył się 31 grudnia 2022 r.

Rzeczniczka tłumaczyła wówczas, że mimo rozmów i negocjacji nie doszło do podpisania nowych umów. Według niej żądana przez medyków stawka za godzinę pracy przekroczyła możliwości finansowe lecznicy, a na niższe stawki lekarze nie chcieli się zgodzić. Szpital ogłosił konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych na neurochirurgii.

Do końca grudnia na oddziale pracowało sześciu neurochirurgów. W wyniku konkursu wybrano oferty siedmiu lekarzy. Trzech z nich było zatrudnionych w radomskim szpitalu już wcześniej, pozostali są związani z placówkami medycznymi m.in. w Lublinie, Zamościu i w Kielcach.

Na Szpitalnym Oddziale Klinicznym Neurochirurgii w MSS w Radomiu leczy się chirurgicznie choroby układu nerwowego, m.in. guzy mózgowia i kanału kręgowego, tętniaki i naczyniaki, urazy czaszkowo-mózgowe i urazy kręgosłupa, a także choroby kręgosłupa, m.in. dyskopatie szyjne i lędźwiowe z zastosowaniem implantów.

 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.