Specjalizacje, Kategorie, Działy
PTGO

Maciej Miłkowski z nagrodą Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej

Udostępnij:
Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej po raz pierwszy przyznało nagrody Kreatora Roku w Ginekologii Onkologicznej. Statuetkę odebrał m.in. wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski za wprowadzenie rozwiązań systemowych dającym chorym z rakiem jajnika dostęp do nowoczesnych terapii.
Wyróżnienia otrzymały osoby, które w 2022 roku w szczególny sposób przyczyniły się do kreowania obrazu współczesnej ginekologii onkologicznej.

– Kreator Roku w Ginekologii Onkologicznej to nagroda, która ma za zadanie w szczególny sposób docenić osoby, które codzienną pracą i zaangażowaniem sprawiają, że możemy lepiej leczyć pacjentów z nowotworami ginekologicznymi. Cieszę się, że wśród członków Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej cały czas dostrzegamy pasję, która pozwala na ciągłe dokształcanie się i ogromne zaangażowanie w pracę, co przekłada się na dobrą opiekę nad naszymi pacjentkami. Nie byłoby to możliwe bez dostrzeżenia potrzeb polskich pacjentów przez Ministerstwo Zdrowia – stwierdził prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki, prezes PTGO i członek kapituły przyznającej Kreatory Roku w Ginekologii Onkologicznej.

Kreatora Roku 2022 w Ginekologii Onkologicznej w kategorii działalność systemowa przyznano ministrowi Maciejowi Miłkowskiemu za wprowadzenie rozwiązań systemowych dających chorym z rakiem jajnika dostęp do nowoczesnych terapii zgodnych z najnowszymi osiągnięciami medycyny.

Kreator Roku 2022 w Ginekologii Onkologicznej w kategorii działalność naukowa trafił do prof. dr. hab. med. Jacka Sznurkowskiego. Kapituła doceniła łamanie schematów myślenia i umiejętność zarażania swoją pasją zespołu w opracowaniu nowych wytycznych diagnostyki i leczenia raka endometrium.

Kapituła przyznała Kreatora Roku w kategorii działalność edukacyjna prof. dr. hab. n. med. Janowi Kotarskiemu. Członkowie kapituły docenili stworzenie i rozwój Akademii Ginekologa Onkologa oraz pasję, wizję i nieustające zaangażowanie w edukację ginekologów onkologów.

Doceniono też wsparcie działalności edukacyjnej Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej – za umiejętność połączenia działań lokalnych z ogólnokrajową działalnością edukacyjną nagrodę Kreatora Roku w kategorii działalność edukacyjna otrzymała dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Kreatora Roku 2022 w kategorii działalność organizacyjna otrzymała Renata Buda, MBA, dyrektor zarządu PTGO, za organizację przedsięwzięć edukacyjnych i naukowych Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

Statuetkę w kategorii działalność społeczna przyznano dr. hab. n. med. Marcinowi Bobińskiemu oraz Magdalenie Studnickiej, którzy wykazali się nadzwyczajnym zaangażowaniem we współpracę polsko-ukraińską i pomoc chorym z nowotworami ginekologicznymi z Ukrainy.

– Wiemy, że nawet najlepsi specjaliści nie będą w stanie pomóc pacjentom bez wsparcia osób, które działają na drugim planie i których na co dzień nie widać. Było to szczególnie widoczne w tym roku, w obliczu wojny w Ukrainie, kiedy stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem związanym z pomocą naszym wschodnim sąsiadom chorującym na nowotwory ginekologiczne. Ważne jest dostrzeganie potrzeb i problemów pacjentów i otwartość na pomoc drugiemu człowiekowi – powiedział prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński, konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

W skład kapituły weszli wybitni eksperci:
– prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki, prezes PTGO,
– prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński, konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej,
– prof. dr hab. n. med. Anita Chudecka-Głaz, wiceprezes PTGO,
– dr n. med. Aleksandra Zielińska, sekretarz PTGO,
– Renata Buda, MBA, dyrektor zarządu PTGO (z wyłączeniem kategorii działalność gospodarcza),
– prof. dr hab. n. med. Paweł Basta, wiceprezes PTGO,
– prof. dr hab. n. med. Rafał Tarkowski, skarbnik PTGO.

 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.