Specjalizacje, Kategorie, Działy

Otępienie w Praktyce w formule online!

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz
|
Wczesna diagnostyka, nietypowe przypadki, zasady odpowiedniej farmakoterapii, bezpieczne metody leczenia dla określonych grup pacjentów. Te i wiele innych tematów pojawi się podczas konferencji Otępienie w Praktyce, która odbędzie się w formule online 18 i 19 maja.
Obszerny program konferencji obejmuje wiele aspektów pracy specjalistów od problemów związanych z utratą funkcji poznawczych. Wydarzenia zainauguruje sesja poświęcona wczesnej diagnostyce problemów otępiennych i prezentacji badań neuroobrazowych oraz testów pozwalających postawić właściwą diagnozę. Później lekarze omówią specyficzne sytuacje kliniczne, takie jak występowanie zaburzeń w padaczce czy otępienia o szybkiej progresji.

Odrębna sesja poświęcona zostanie grupie chorób o bogatej symptomatologii neuropsychiatrycznej – pojawią się tu charakterystyki otępień czołowo-skroniowych, otępień z ciałami Lewy'ego i pseudootępień.

Drugi dzień konferencji będzie stał pod znakiem terapii. Rozpoczną go wykłady o zasadach bezpiecznego leczenia pacjentów z otępieniem i przegląd dostępnych metod postępowania w chorobie Alzheimera. Ponadto pojawi się bardzo istotny i często występujący problem farmakoterapii przy chorobach współistniejących i praktyczne wystąpienia prezentujące standardy postępowania u konkretnych grup pacjentów.

Pieczę nad doborem tematów sprawuje kierownictwo naukowe złożone z prof. dr hab. n. med. Marii Barcikowskiej, dr. hab. n. med., prof. nadzw. Tomasza Gabryelewicza oraz dr n. med. Anny Barczak.

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY


Konferencja Otępienie w Praktyce odbędzie się w godzinach popołudniowych, początek wykładów w oba dni zaplanowano na 15.30. Koszt udziału w konferencji w formule online wynosi jedynie 60 złotych!

REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.