Specjalizacje, Kategorie, Działy
PTMR

PTMR w międzynarodowej organizacji lekarzy rodzinnych WONCA

Udostępnij:

- Z dumą informujemy, że Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej zostało przyjęte w poczet członków międzynarodowej organizacji lekarzy rodzinnych WONCA (World Organization of National Colleges, Academies and Academic Associations of General Practitioners/Family Physicians). - pisze prof. Agnieszka Mastalerz-Migas Prezes Zarządu PTMR.

  • PTMR zostało przyjęte jako „Associate Member” do WONCA - międzynarodowej organizacji zrzeszająca lekarzy rodzinnych z całego świata. Jej misją jest poprawa jakości życia ludzi na całym świecie poprzez zapewnienie wysokich standardów opieki nad pacjentami w podstawowej opiece zdrowotnej
  • - Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie rozwoju Towarzystwa. Chcemy być aktywnym członkiem WONCA, reprezentując PTMR na arenie międzynarodowej - pisze prof. Agnieszka-Mastalerz Migas
  • Członkowstwo w dużej, międzynarodowej organizacji PTMR chce wykorzystać dla dalszego rozwoju medycyny rodzinnej w Polsce.

Jak pisze na stronie PTMR prof. Agnieszka-Mastalerz Migas: - Członkostwo w WONCA jako „Associate Member” to potwierdzenie rosnącego znaczenia naszego Towarzystwa na arenie międzynarodowej. Jesteśmy pełni entuzjazmu i wierzymy, że pomoże nam to jeszcze skuteczniej działać zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej na rzecz rozwoju medycyny rodzinnej.

WONCA zrzesza lekarzy rodzinnych z całego świata

WONCA to międzynarodowa organizacja zrzeszająca lekarzy rodzinnych z całego świata. Misją WONCA jest poprawa jakości życia ludzi na całym świecie poprzez zapewnienie wysokich standardów opieki nad pacjentami w podstawowej opiece zdrowotnej. 

Swoją misję organizacja realizuje poprzez:

  • promowanie zindywidualizowanej, kompleksowej i ciągłej opieki nad pacjentem i jego rodziną
  • promowanie równości poprzez sprawiedliwe traktowanie wszystkich grup ludzi w kontekście całej opieki zdrowotnej i innych inicjatyw społecznych
  • zachęcanie i wspieranie rozwoju organizacji akademickich lekarzy rodzinnych
  • zapewnianie forum wymiany wiedzy i informacji pomiędzy Organizacjami Członkowskimi oraz pomiędzy lekarzami rodzinnymi
  • reprezentowanie polityki oraz działań edukacyjnych, badawczych i usługowych lekarzy rodzinnych wobec innych światowych organizacji i forów zajmujących się zdrowiem i opieką medyczną

- Powyższe działania są spójne z celami statutowymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, które od 25 lat realizuje swoją misję edukacyjną, naukową i organizacyjną w obszarze medycyny rodzinnej i podstawowej opieki zdrowotnej - dodaje prezes PTMR.

Wyróżnienie i docenienie rozwoju PTMR

Jak pisze prof. Agnieszka-Mastalerz Migas, przyjęcie w poczet WONCA jest ogromnym zaszczytem:

- Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie rozwoju Towarzystwa. Chcemy być aktywnym członkiem WONCA, reprezentując PTMR na arenie międzynarodowej oraz informując o rozwoju medycyny rodzinnej i podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce, w tym o działaniach związanych z wdrożeniem opieki koordynowanej w POZ.

Jest to dla nas także duże zobowiązanie – liczymy więc na wsparcie i jeszcze większą aktywność członków PTMR. Współpraca międzynarodowa to nowe możliwości, które chcemy wykorzystać dla dalszego rozwoju medycyny rodzinnej w Polsce.

Przeczytaj i obejrzyj także: „Opieka koordynowana w POZ zmienia na lepsze opiekę nad pacjentem ►”

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.