Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Tomasz Pietrzyk/Agencja Gazeta

Prof. Piotr Ponikowski wśród najczęściej cytowanych naukowców świata

Źródło: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Autor: Alicja Kostecka |Data: 20.11.2019
 
 
W rankingu Clarivate Analytics (dawniej Thomson Reuters), czyli prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata, jest czterech polskich naukowców: trzech kardiologów, poza prof. Piotrem Ponikowskim, prof. Adam Torbicki i prof. Michał Tendera, a także nie żyjący już były rektor Politechniki Gdańskiej, chemik prof. Jacek Namieśnik.
Lista najbardziej wpływowych naukowców świata powstaje co roku. Znajdują się na niej naukowcy z całego świata, których najczęściej cytuje środowisko.

Prof. Piotr Ponikowski znalazł się w tym zaszczytnym gronie po raz kolejny.

- To dla mnie duży zaszczyt, że znalazłem się w gronie wybitnych przedstawicieli różnych dziedzin świata nauki. Cieszę się, że zaznaczona została na tej mapie pozycja Wrocławia i przede wszystkim mojej uczelni. Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu chcemy szczególnie mocno wspierać młodych naukowców. Chciałbym, żeby był to dla nich sygnał, że mogą działać na naprawdę dużą skalę. Jesteśmy przygotowani do realizacji poważnych projektów. Mam nadzieję, że już wkrótce realizować je będziemy poprzez tworzone nowe struktury Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. To będzie kolejny ważny etap w rozwoju wrocławskiej nauki - podkreśla pełniący obowiązki rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Piotr Ponikowski.

Prof. Piotr Ponikowski jest specjalistą chorób wewnętrznych i kardiologii, kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Serca Wydziału Nauk o Zdrowiu UMW oraz Centrum Chorób Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, od 14 lutego 2019 r. pełni obowiązki rektora UM we Wrocławiu.

Lista najbardziej wpływowych naukowców obejmuje reprezentantów 1200 instytucji, z ponad 60 krajów, włączając w to aż 23 laureatów Nagrody Nobla, w tym trzech tegorocznych.

Zestawienie najczęściej cytowanych naukowców świata w całości dostępne jest na stronie: recognition.webofsciencegroup.com/awards/2019.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe