Specjalizacje, Kategorie, Działy
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach

Zaburzenia rytmu a leki przeciwcukrzycowe ►

Udostępnij:
O tym, że leki przeciwcukrzycowe mogą zmniejszać liczbę zaburzeń rytmu serca, w trakcie II Kongresu Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości (Warszawa, 1 i 2 grudnia) opowie prof. Michał Holecki, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Otyłość jest epidemią XXI wieku i prognozuje się, że do roku 2030 na świecie będzie ponad miliard chorych.

– Oczywiście, wiąże się to z wieloma problemami nie tylko natury zdrowotnej, lecz także ekonomicznej – podkreśla prof. Michał Holecki, przypominając, że podczas kongresu wybrzmi wiele ciekawych i praktycznych tematów, jednak szczególnie zaprasza na sesję III (2 grudnia od 12.00 do 13.00), zatytułowaną „Leki przeciwcukrzycowe u chorych na otyłość w ujęciu interdyscyplinarnym”, której współprzewodniczy wraz z dr Martą Walczak.

Poza zaburzeniami rytmu w kontekście leków przeciwcukrzycowych, które omówi prof. Holecki, uczestnicy wysłuchają także wystąpień innych ekspertów – prof. Agnieszka Żak-Gołąb przedstawi „Co zrobić, kiedy insulina jeszcze wystarcza, a może w ogóle była zbędna”, natomiast prof. Piotr Rozentryt skupi się na niebezpiecznym związku otyłości z niewydolnością serca.

Zapraszamy do wysłuchania zaproszenia prof. Michała Holeckiego: