Wyślij
Udostępnij:
 
 

„Jak algorytmy czuwają nad zdrowiem – sztuczna inteligencja w medycynie”

Źródło: Comarch
Autor: Krystian Lurka |Data: 12.06.2020
 
 
Tagi: Comarch
Sztuczna inteligencja w medycynie rewolucjonizuje usługi medyczne, wspierając nowe metody diagnozowania, leczenia, opieki, lepszego kontaktu na linii pacjent-lekarz i automatycznego raportowania. W jaki sposób pomaga rozwiązywać problemy rynku medycznego, czy jest zagrożeniem dla personelu medycznego, czym są inteligentne algorytmy, machine learning i projekt „NOMED-AF” oraz jakie są jego efekty w wykrywaniu anomalii pracy serca? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w white paper „Jak algorytmy czuwają nad zdrowiem – sztuczna inteligencja w medycynie”.
Czym jest sztuczna inteligencja? W ogólnym znaczeniu to dziedzina nauki, która zajmuje się modelowaniem zachowań, upodabniając je do inteligentnych zachowań człowieka. Tym sposobem maszyna, nie tylko odciąża pracę człowieka, ale również nie podlega ludzkim słabościom, na przykład dekoncentracji, zmęczeniu, pogorszeniom pamięci, przeoczeniu i emocjom.

Sztuczna inteligencja w medycynie jest świetnym narzędziem do automatyzacji powtarzalnych działań, które zajmują dużo czasu personelowi medycznemu.

Aby „nauczyć” maszyny pewnych zachowań, należy dostarczyć im mnóstwa danych z oficjalnych baz naukowych. W ten sposób komputery „przyswajają” wiedzę, „uczą się” ścieżek i są w stanie powiązywać zmienne z zagadnieniami diagnostycznymi. Przy odpowiednim dostępie do danych, maszyny są w stanie wyszukiwać nowe powiązania, o których człowiek nie pomyślał. To daje możliwość dokonywania nowych odkryć diagnostycznych i terapeutycznych (na przykład dobór leków do nowych jednostek chorobowych).

Gdzie wykorzystuje się AI w medycynie?

AI jest obecne w wielu dziedzinach medycyny. Diagnozowanie kardiologiczne, onkologiczne, precyzyjność zabiegów chirurgicznych i wsparcie psychiatryczne to podstawowe zadania sztucznej inteligencji.

Chcesz zapoznać się z szczegółowymi rozwiązaniami?

Pobierz „Jak algorytmy czuwają nad zdrowiem – sztuczna inteligencja w medycynie”.

W nim znajdzie odpowiedzi na pytania:
- czym są inteligentne algorytmy i machine learning,
- w jaki sposób sztuczna inteligencja pomaga rozwiązywać problemy rynku medycznego,
- jak wykorzystuje się AI w medycynie, czym jest projekt „NOMED-AF” i jakie są jego efekty w wykrywaniu anomalii pracy serca,
- czy sztuczna inteligencja jest zagrożeniem dla personelu medycznego.Przeczytaj także: „Case study Centrum Kardiologii Monzino – wzbogacenie oferty telekardiologicznej o usługę Comarch PMA”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe