Wyślij
Udostępnij:
 
 
"Matka – Polka" globalną stolicą innowacji
 
Działy: Aktualności
Instytut – Matki Polki wespół z Philipsem uruchomił Centrum Referencyjne i Globalne Centrum Kompetencyjne. We wtorek otworzył je prezydent Duda. Medycyna XXI wieku to nie tylko sposób na poprawę finansów, ale nadzieja na zajęcie pozycji europejskiego lidera innowacji.
Czym będą, a w zasadzie czym już są obie instytucje? Globalne Centrum Kompetencyjne jest jednym z trzech tego typu oddziałów Philips na świecie. Dwie pozostałe placówki znajdują się w USA oraz Indiach, tworząc sieć centrów kompetencyjnych obejmujących swoją działalnością ponad 100 krajów. Koordynować będzie m.in. proces zakupowy i zaopatrzeniowy sprzętu medycznego oraz rozwiązań usprawniających funkcjonowanie podmiotów sektora ochrony zdrowia.

Znajdą tu zatrudnienie specjaliści z zakresu logistyki, księgowości, obsługi zamówień, procesów zakupowych, ale też kierownicy zespołów i project managerów.

W wypadku centrum kompetencyjnego, jak i nowo otwartego centrum referencyjnego wspaercie tych procesów zapewniać będą specjaliści „Matki – Polki”. Czym jest centrum referencyjne? - Innowacje mogą stanowić rozwiązanie wielu problemów szpitali – mówi Maciej Banach, dyrektor instytutu. - Ale przede wszystkim zapewniają to, na co liczą nasi pacjenci, czyli nowoczesną diagnostykę, najszybszą, możliwie najbardziej czułą, taką, która pozwoli skutecznie zdiagnozować daną jednostkę chorobową i wdrożyć odpowiednie nowoczesne leczenie.

Ponadto w łódzkim szpitalu już dziś działa 300 sztuk sprzętu medycznego Philipsa – od tomografów po ultrasonografy. Współpraca ekspertów Philipsa i instytutu służyć będzie doskonaleniu tych urządzeń i wymyślaniu nowych, innowacyjnych. Utworzenie Centrum jest efektem pracy w ramach pierwszego polskiego think-tanku „Innowacje dla Zdrowia”.

- Rozwój technologii przyczynia się do ratowania życia i przywracania zdrowia – mówił podczas uroczystości otwarcia Andrzej Duda, prezydent RP. – Z otwieranymi centrami wiążemy duże nadzieje – dodawał.

Przypominał także, że Philips jest „mocno zrośnięty” z tradycją niepodległej Polski. Firma pojawiła się w naszym kraju tuż pod odzyskaniu niepodległości, a jej pierwszą polską fabrykę otwierał prezydent… Ignacy Mościcki.

- Do leczenia pacjentów potrzebna jest pasja. Pasja ludzka, pasja kliniczna. W tym wypadku łodzi dostrzegam inną pasję, także niezbędną w leczeniu: pasję badawczą – mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Po Glaxo, teraz Philips otwiera w Polsce swoje globalne centrum. Czy będą kolejne – pytaliśmy ministra. – Są na to nadzieje, będziemy pomagać i trzymać kciuki – zapewniał. – To olbrzymia szansa także na to, by powstawały w Polsce bardzo dobre miejsca pracy, te, które wymagają najwyższych kwalifikacji – dodawał.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe