123RF

„Zdrowie na pierwszym planie” – nowy projekt NFZ

Udostępnij:

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował cykl filmów edukacyjnych. Do wspólpracy zaproszeni zostali najlepsi eksperci, którzy przekazują wiedzę dotyczącą m.in. zdrowego odżywiania, zdrowia psuchicznego, chorób nowotworowych i szczepień.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił nowy projekt „Zdrowie na pierwszym planie”. Nakręcono 20 edukacyjnych filmików, w których poruszane są ważne tematy dotyczące zdrowia – m.in. zdrowe odżywianie, wady postawy, choroba otyłościowa, padaczka u dzieci, zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, choroby nowotworowe, chirurgia bariatryczna czy szczepienia.

– Zależy nam, aby przekaz był prosty, jasny i konkretny. Dzięki projektowi nasi widzowie zyskają wiedzę o systemie opieki zdrowotnej, o tym, dlaczego warto korzystać z szeroko rozumianej profilaktyki oraz co zrobić, aby zmienić styl życia na zdrowszy – zaznacza Paweł Florek, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Promocji w NFZ. – Projekt dostarczy widzom wartościowych i wiarygodnych informacji oraz odpowiedzi na często zadawane pytania – dodaje.

Osiem minut dla eksperta

Do współpracy zaproszono cenionych specjalistów z różnych dziedzin medycyny, m.in. prof. Agnieszkę Mastalerz-Migas, konsultant krajową w dziedzinie medycyny rodzinnej; prof. Mariusza Wyleżoła, chirurga, bariatrę; dr Annę Lewandowską, konsultant krajową w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Filmy z cyklu „Zdrowie na pierwszym planie” nie przekraczają ośmiu minut, emitowane są co dwa tygodnie w czwartki na kanale YouTube Akademia NFZ. Już można oglądać pierwszy z nich: „Dlaczego dzieci tyją: słodkie napoje i energetyki”, z udziałem lek. med. Michała Domaszewskiego. Widzowie dowiedzą się z niego, ile cukru znajdziemy w popularnych napojach i co kryje się w słodkich sokach, które chętnie kupujemy dzieciom.

Przeczytaj także: „Otyłość i jej konsekwencje – raport NFZ”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.