Wyślij
Udostępnij:
 
 
Adamed

Adamed produkuje lek wspomagający leczenie koronawirusa

Źródło: Adamed, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Gazeta Wyborcza
Autor: Krystian Lurka |Data: 14.03.2020
 
 
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydaje pozytywną decyzję w sprawie produkowanych przez Adamed tabletek Arechin, polegającą na dodaniu nowego wskazania terapeutycznego, to jest „Leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2”.
- Produkujemy ten lek jako jedyni w Polsce – mówi Larysa Żuchowska, kierownik ds. komunikacji zewnętrznej Adamed Pharma SA., w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. W fabryce w Pabianicach pod Łodzią trwa produkcja leku. – Mamy wielką mobilizację. Zmieniliśmy harmonogram pracy, tak aby zmaksymalizować produkcję Arechinu. Pracujemy na trzy zmiany – podkreśla Żuchowska.

- W tej chwili cały nasz zapas został zabezpieczony na rzecz Ministerstwa Zdrowia i Agencji Rezerw Materiałowych. W razie potrzeby będzie dystrybuowany przez Ministerstwo Zdrowia - wyjaśnia Żuchowska.

Informację tę potwierdza wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski na Twitterze.

Arechin to lek, który można kupić wyłącznie na receptę. Jest refundowany, dotychczas był zarejestrowany w leczeniu malarii oraz chorób reumatycznych.

Przeczytaj także: „Nie żyje 57-letnia pacjentka chora na koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.