Wyślij
Udostępnij:
 
 
Alex Azar, czyli z Eli Lilly na stanowisko ministra zdrowia USA
 
Działy: Aktualności
Tagi: Alex Azar
Prezydent USA Donald Trump ogłosił za pośrednictwem Twittera, że nominuje Republikanina Alexa Azara na stanowisko ministra zdrowia i służb społecznych. Azar przez 10 lat pracował dla giganta farmaceutycznego Eli Lilly.
- 50-letni Azar pracował wcześniej jako wiceminister zdrowia i służb społecznych (zastępca sekretarza HHS) w administracji byłego prezydenta USA George'a W. Busha (od 2005 do 2007 roku) – pisze "Bankier.pl".

Od 2007 roku był związany z międzynarodowym koncernem farmaceutycznym Eli Lilly & Co i w pewnym momencie kierował jego największą amerykańską spółką Lilly USA, LLC. Był jej prezesem w latach 2012-17.

Jako minister Azar będzie nadzorował ciągle rozrastający się resort oraz powiązane z nim agencje, włącznie z tymi, które mają za zadanie zatwierdzanie nowych leków i sprzętu medycznego, finansowanie badań oraz przeprowadzenie publicznych inicjatyw zdrowotnych.

Azar ma zastąpić Toma Price'a, który, jak przypomina bankier.pl, podał się do dymisji pod koniec września, gdy media ujawniły, że jego podróże służbowe prywatnymi i wojskowymi samolotami kosztowały podatników ponad milion dolarów.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe