Wyślij
Udostępnij:
 
 

Algorytm postępowania w sytuacji podejrzenia COVID-19

Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Autor: Krystian Lurka |Data: 21.03.2020
 
 
Ministerstwo Zdrowia opublikowało algorytm postępowania dla personelu medycznego, który ma kontakt z osobą zakażoną lub z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Dokument przede wszystkim zawiera zasady dyslokacji pacjentów w zależności od objawów. Resort apeluje o dokładne przestrzeganie wytycznych. „Menedżer Zdrowia” udostępnia algorytm w pdf.
– Ministerstwo Zdrowia, mając na uwadze konieczność wdrożenia odpowiedniego postępowania przez personel medyczny w zakresie przekazywania pacjentów spełniających kryteria epidemiologiczne, to jest bliski kontakt z osobą zakażoną lub podejrzeniem zakażenia, przekazuje algorytm postępowania w sytuacji podejrzenia COVID-19 zawierający zasady dyslokacji pacjentów w zależności od objawów. Prosimy o przestrzeganie dokumentu – informuje resort w komunikacie z dopiskiem „bardzo pilne” wysyłanym do dyrektorów podmiotów leczniczych.

Jeśli chcesz ściągnąć nakazy aktualne na 20 marca, kliknij w: „Algorytm postępowania w sytuacji podejrzenia COVID-19”.

Przeczytaj także: „Szczepienia a koronawirus”, „Nie zaleca się testów serologicznych w celu wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2”, „Prof. Joanna Narbutt o zabiegach medycyny estetycznej podczas pandemii COVID-19”, „Szczepienia a koronawirus”, „Grzesiowski o koronawirusie, testach i kwarantannie” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.