Wyślij
Udostępnij:
 
 
Andrzej Jacyna: Do 29 grudnia pieniądze za nadlimity będą kontach szpitali
Źródło: KL, Polska Agencja Prasowa
Autor: Krystian Lurka |Data: 21.12.2017
 
 
- Narodowy Fundusz Zdrowia przeleje na konta szpitali pieniądze za nadwykonania z poprzednich lat za świadczenia onkologiczne, porody czy intensywną terapię - poinformował w czwartek (21 grudnia) pełniący obowiązki prezesa. Po raz pierwszy płatnik dostał dotację z budżetu państwa, to jest miliard złotych.
- Placówka medyczna, żeby uzyskać pieniądze z puli dotacji musi podpisać ugodę z Narodowym Funduszem Zdrowia - poinformowała Polska Agencja Prasowa i zacytowała Andrzeja Jacynę, który wypowiedział się podczas konferencji prasowej w Białostockim Centrum Onkologii: - Chcemy objąć tym procesem ugód wszystkie świadczenia nadlimitowe i ponadumowne, które zostały wykonane od 2006 roku do końca września 2017 roku, a także, w drugim etapie postępowania ugodowego, objąć wszystkie nadwykonania wykonane w czwartym kwartale tego roku.

- Mamy nadzieję, że do 29 grudnia na kontach szpitali "wylądują" środki finansowe wynikające z ugód, które zostaną zawarte na świadczenia zrealizowane w poprzednich latach, jak również te świadczenia, które są dzisiaj w postępowaniach sądowych, jak również te świadczenia, które zrealizowano w 2017 roku i które chcemy zapłacić stuprocentowo - powiedział Jacyna.

Miliard złotych to pieniądze z dotacji, której wydzielenie z budżetu państwa było możliwe dzięki nowelizacji ustawy okołobudżetowej na ten rok. Przepisy weszły w życie w połowie grudnia. Na ich mocy Narodowy Fundusz Zdrowia, co do zasady uzyskujący przychód ze składek na ubezpieczenie zdrowotne, otrzymał dotację.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe