Wyślij
Udostępnij:
 
 
Anna Pilarczyk-Sprycha o swojej placówce i przyłączenie do PFSz
Źródło: Ewa Gosiewska/KL
Autor: Krystian Lurka |Data: 16.11.2017
 
 
- Jesteśmy przekonani, że współpraca z podmiotami branży medycznej, zaowocuje dalszym rozwojem naszej placówki. Gwarantem tego bez wątpienia będzie przynależność do Polskiej Federacji Szpitali, czyli organizacji skupiającej największą liczbę szpitali z całej Polski - mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu.
Anna Pilarczyk-Sprycha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu:
- Szpital Powiatowy w Zawierciu jest placówką o wielospecjalistycznym profilu udzielanych świadczeń, która zabezpiecza potrzeby zdrowotne dla około 121 tysięcy mieszkańców powiatu zawierciańskiego oraz powiatów ościennych. Tylko w 2016 roku hospitalizowano tutaj prawie 40 tysięcy pacjentów. W strukturze organizacyjnej szpitala funkcjonują oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne, medyczne laboratoria diagnostyczne, zakłady rehabilitacji, poradnie medycyny pracy/szkolnej, nocna i świąteczna opieka zdrowotna oraz podstawowa opieka zdrowotna (w czterech lokalizacjach). Nasz "najmłodszy" oddział, czyli SOR, dziennie udziela pomocy około 100 osobom.

Od października jesteśmy "szpitalem sieciowym". Ponadto w wyniku połączenia z Zakładem Lecznictwa Ambulatoryjnego w Zawierciu, staliśmy się największym świadczeniodawcą z zakresu AOS w powiecie.

Nasze jednostki zlokalizowane są w pięciu punktach na terenie miasta. Systematycznie wprowadzamy nowe zabiegi, pozyskujemy nowoczesny sprzęt i staramy się dotrzymywać kroku najlepszym placówkom w regionie. Zapewnienie pacjentom odpowiedniego standardu leczenia jest dla nas niezwykle ważne. Podobnie jak naprawa finansów placówki. W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy znacząco zmniejszyły się zobowiązania naszego Szpitala. Rok 2016 zakończyliśmy z ponad 2,5 mln zyskiem. Utrzymujemy dodatni wynik finansowy. To skutek wielu zmian organizacyjnych, ale przede wszystkim to również efekt ciężkiej pracy całego zespołu szpitala. Pozytywne zmiany nie byłyby również możliwe, gdyby nie wymiana wiedzy, doświadczeń z ekspertami różnych dziedzin- nie tylko ze sfery finansowej, ale także medycznej. Doskonałym tego przykładem jest realizowana z powodzeniem w naszym szpitalu szybka terapia onkologiczna tzw. pakiet onkologiczny. Chętnie czerpiemy z wiedzy, doświadczenia i opinii onkologów oraz innych specjalistów pracujących również poza murami naszej lecznicy.

Jesteśmy przekonani, że współpraca z podmiotami branży medycznej, zaowocuje dalszym rozwojem naszej placówki. Gwarantem tego bez wątpienia będzie przynależność do Polskiej Federacji Szpitali, czyli organizacji skupiającej największą liczbę szpitali z całej Polski.

Chcemy kreować swój pozytywny wizerunek w dziedzinie ochrony zdrowia, a do realizacji tego zadania z pewnością potrzebny jest dialog z jednostkami o podobnej strukturze, problemach i celach.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe