Wyślij
Udostępnij:
 
 
AstraZeneca inwestuje w polskich naukowców
 
Działy: Aktualności
Międzynarodowe Centrum Badań Klinicznych AstraZeneca w Warszawie rozszerza działalność i tworzy nowe miejsca pracy w części badawczo-rozwojowej sektora farmaceutycznego.
- W ostatnim roku na świecie firma zainwestowała w działalność badawczo-rozwojową ok. 6 mld dolarów, z czego znakomita część to projekty badawcze prowadzone z Polski – czytamy w komunikacie AstraZeneca.

Ośrodek, który obchodzi właśnie swoje szóste urodziny, w ciągu kilku lat przerodził się z centrum zatrudniającego 90 osób i prowadzącego 5 projektów, w ponad 500-osobowy zespół, koordynujący ponad 65 międzynarodowych projektów badawczych.

W 2011 roku AstraZeneca otworzyła w Warszawie - jako pierwsze w tej części Europy – globalne Centrum Badań Klinicznych. Firma dostrzegła drzemiący w Polsce ogromny potencjał intelektualny oraz gospodarczy do rozwoju tego typu inwestycji. Początkowo Centrum budowało swoją siłę na kompetencjach, istniejącego już wcześniej, lokalnego działu badań klinicznych AstraZeneca, a z czasem przerodziło się w największe centrum koordynacji badań w firmie i dziś funkcjonuje jako jeden z trzech tego typu ośrodków AstraZeneca na świecie (obok Kanady i Chin).

Zarządzanie globalnymi projektami badań klinicznych wymaga szerokiego grona specjalistów, którzy zajmują się planowaniem sposobu wykonania badania, koordynacją jego prowadzenia w różnych krajach świata, włączając w to rekrutację pacjentów, gromadzenie danych klinicznych i zarządzanie nimi. Ponadto tworzą oni zaawansowane analizy statystyczne i raporty, które są podstawą późniejszych wniosków o rejestrację produktów leczniczych w wielu regionach świata.

- Zbudowaliśmy kompetencje w tak trudnym obszarze działania, jakim są badania kliniczne i dzisiaj to my dla innych rynków AstraZeneca jesteśmy globalnym punktem odniesienia - mówi Alina Pszczółkowska, dyrektor zarządzająca Projektu Rozbudowy Globalnego Centrum Badań Klinicznych.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe