Wyślij
Udostępnij:
 
 
Audi A4 za jedną lekarską wypłatę? To możliwe
Źródło: KL, Dziennik Łódzki
Autor: Krystian Lurka |Data: 07.09.2018
 
 
Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, na żądanie związków zawodowych, ujawniło wysokość zarobków lekarskich. Najwyższa pensja miesięczna lekarza to 38 680 złotych brutto, czyli tyle, ile kosztuje używane Audi A4.
- Wynagrodzenie takie otrzymuje jeden z kierowników na oddziale brachyterapii. To pensja brutto, obejmuje też wynagrodzenie za dyżury - informuje "Dziennik Łódzki" i wyjaśnia, że dane dotyczą pierwszego kwartału 2018 r.

Kierownik mógłby kupić za jedną wypłatę, na przykład, Audi A4 wyprodukowane w 2009 roku, którego właściciele przejechali 210 tysięcy kilometrów. Samochód lekarza byłby w wersji sedan i wyposażony byłby w ABS, elektryczne szyby przednie, poduszkę powietrzną kierowcy, czujnik deszczu i kurtyny powietrzne.

Jakie są pensje innych? Jeden z lekarzy z oddziału radioterapii i onkologii ogólnej z dyżurami zarabia 36 655 złotych brutto, a lekarz na kierowniczym stanowisku na oddziale chirurgii naczyniowej, ogólnej i onkologicznej 30 866 złotych brutto z dyżurami.

Z kolei 4408 złotych wynosi pensja brutto lekarza z oddziału alergologii i interny dziecięcej, a lekarz na oddziale hematologii z pododdziałem chemioterapii zarabia 3 749 złotych brutto. Najmniejsza pensja z dyżurami to 3383 złotych brutto.

Przeczytaj także: "Szara rzeczywistość, czyli pielęgniarka zarobi 2420 złotych miesięcznie, a sprzątaczka... 2500".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe